DE
EN
PL
Powiat Lwówecki
Dom Pomocy Społecznej w Mirsku
ul. Zielona 12
59-630 Mirsk
tel. stacjonarny 75 / 783 46 61, 75 / 78 34 521
tel. komórkowy 797 355 430

O nas
Dom Pomocy Społecznej w Mirsku jest miejscem pobytu dla 85 przewlekle somatycznie chorych kobiet i mężczyzn.

       Dom działa na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004r. (Dz.U. Nr 64, poz. 593), ustawy o finansach publicznych (Dz.U. Nr 155, poz. 1014 z późn. zmianami), ustawy o samorządzie terytorialnym (Dz.U. Nr 91, poz.78), Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 23 sierpnia 2012 roku w sprawie domów pomocy społecznej, Uchwały Rady Powiatu Lwóweckiego oraz innych aktów prawnych.

W dniu 14 stycznia 2010 roku Wojewoda Dolnośląski wydał decyzję zezwalającą na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w Mirsku na czas nieokreślony.
     
Obiekt składa się z dwóch wolnostojących budynków mieszkalnych oraz budynków gospodarczych, położonych w niewielkiej odległości od centrum miasta, przy bocznej uliczce, otoczonych dużym ogrodem wypoczynkowo – rekreacyjnym.
     
Do dyspozycji mieszkańców istnieją pokoje jedno, dwu i wieloosobowe, węzeł sanitarny dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, sala rehabilitacyjna, pokój dziennego pobytu, kaplica i jadalnia.
      
Dom zapewnia pełną gamę usług terapeutyczno-opiekuńczych na poziomie i w zakresie określonym ustawą.
Zapewniamy mieszkańcom odzież, środki czystości, przybory toaletowe, możliwość korzystania z codziennej prasy zgodnie z obowiązującymi standardami.
    
W skład załogi zatrudnionej w Domu Pomocy wchodzą m.in. : pracownicy socjalni, fizjoterapeuci, instruktorzy terapii zajęciowej, pielęgniarki, opiekunki, pokojowe.
Na potrzeby naszego Domu pracuje również personel gospodarczy i obsługi.
 Kadra podwyższa swoje kwalifikacje poprzez kontynuowanie nauki na uczelniach wyższych, kursach, szkoleniach.
    
Dla wszystkich mieszkańców opracowany jest Indywidualny Plan Wsparcia. Realizacją Planów zajmują się pracownicy pierwszego kontaktu przy współpracy specjalistów.
Mieszkańcy są aktywizowani zgodnie z ich zainteresowaniami , potrzebami i możliwościami.

Koszt utrzymania mieszkańca w roku 2020 wynosi 3.963,93 zł.
- zgodnie z Zarządzeniem  Starosty Lwóweckiego.
 
 
Ogłoszenia
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional